Elektrostatik Toz Boya Tesisi Projeleri

 

 

sonraki ürün>>>

ElektrosisMak adlı kişiyi Twitter'da takip et

 

Bu toz boya tesisi; Genellikle 3 m’den uzun parçaların boyanması amacıyla yapılan toz boya tesislerimizdir. Boyanacak malzemenin konveyör hattında rahat dönebilmesi amacıyla fırın tünel şeklinde üretilmektedir.

Tünel Tipi Toz Boya Pişirme Fırını Projesi

Bu tip toz boya tesislerinde; Malzeme boya kabininde boyandıktan sonra fırının bir ucundan giriş yaparak belirli bir konveyör hızında hareket ederek toz boya  fırının, içinde geçirmesi gereken süreyi tamamlar. Malzeme toz boya fırının diğer ucundan pişmiş olarak çıkartılıp kullanılmaya hazır halde toplanır. Toz Boya Fırın boyu, boyanacak malzemenin günlük adedi ve  kalınlığına uygun olarak hesaplanır. Genellikle alüminyum boyama tesislerinde tercih edilir. Fabrikanın yerleşim planına uygun olarak da konveyör hattı değişkenlik gösterebilir. 


U Tipi (İçten Dönüşlü) Pişirme Fırını Projesi

 U Tipi toz boya tesisi; Genellikle 3 m ve daha küçük parçalar için tavsiye edilen alan, olarak daha az yer kaplayan tesislerimizdir. Boyanacak parçanın boyuna uygun olarak malzemenin dönüş yaptığı kısım daraltılıp genişletilebilir. Malzemenin fırının içinde dönerek geri gelmesi sayesinde fırın boyu iki katına çıkarak hızın artmasına ve fabrikada daha az bir alan işkal etmesini sağlar.

 

U Tipi toz boya tesisi; Genellikle otomotiv yan sanayi parçaları, çelik eşya ürünleri, çelik kapılar tarzında malzemelerin boyanmasında kullanılır. Boyanacak parçaya bağlı olarak fırın boyu,eni ve yüksekliği değiştirilebilir.

Tünel Tipi Sprey Hatlı Toz Boya Tesisi

Tünel tip toz boya tesisi,  Boyanacak malzemenin konveyör hattına asılmasından boyanıp çıkmasında kadar olan bütün işlemlerin otomatik yapıldığı sistemdir. Tünel tip toz boya tesisinde Boyanacak malzeme sırasıyla sprey hattında yağ alma durulama, fosfat, pasivasyon gibi işlemleri yapıldıktan sonra kurutma fırınından  boyama işlemi için boya kabinine taşınır. Boyama işlemi gerçekleştikten sonra 200 C Derecelik pişirme fırınından geçen malzeme çıkışta toplanarak istiflenir. Bütün bu işlemler tek konveyör hattı üzerinde belirli bir konveyör hızında gerçekleştirilir. 

Multi Siklon Kabin Projesi

Profesyonel imalatlarda kullanılan ince boyayla ana boyayı ayıran emiş güçleri tabanca adedine uygun olarak değişkenlik gösterebilen boyama kabinleridir. Otomatik tesislerde kullanılan boyama kabini kabin içinde atılan boyanın maksimum ölçüde toplanmasını ve geri kullanım için boya depolarına taşınmasını geri kazanılmasını sağlar.  


wagner gema omega electron bilgi teknik sames micron gibi markalara uyumlu yedek parça, teflon burç gibi, hortum girişi gibi malzeme ve malzemeler, enjektör ve tabanca parçaları, deflektör kaskat kasgat gibi yedek malzemeler sonraki ürün>>>


 
İstanbul Merkez : İncirköy Mh. Tuğlafabrikası Sok. No:5 Paşabahçe Beykoz - Tel : 0216 322 99 52 - Fax : 0216 322 35 52 - E-mail : info@elektrostatik.com